Skip to main content

Google Pay

to prosty i wygodny

sposób płatności

za pomocą telefonu.

Już nie musisz nosić portfela, by zawsze go mieć przy sobie. Razem z Google Pay masz dostęp do wszystkich swoich środków niezależnie od tego co robisz i gdzie jesteś. Dzięki technologii NFC możesz płacić zbliżeniowo telefonem w każdym miejscu na świecie.

Bezpieczne

i szybkie płatności

w sklepach stacjonarnych

i online.

Płatności mobilne za pomocą telefonu są możliwe w tysiącach miejsc – sklepach stacjonarnych, aplikacjach mobilnych czy podczas zakupów online. W sklepach można wygodnie zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe – tak samo jak kartą.

Jak to działa?

Google Pay
Pobierz bezpłatną aplikację

Google Pay i zainstaluj ją na swoim telefonie.

Google Pay
Zarejestruj się w aplikacji

dodaj swoją kartę zbliżeniową Visa.

Google Pay
Płać telefonem

wystarczy go wybudzić i przyłożyć do terminala.

Jak płacić Google Pay?

Wybudź telefon
Nie musisz odblokowywać urządzenia ani uruchamiać aplikacji

Przyłóż telefon do terminala

Wystarczy kilka sekund

Zapłać telefonem
Na ekranie telefonu wyświetli się animacja, która potwierdza przeprowadzenie transakcji.
Jak płacić w sklepach stacjonarnych:
Jak płacić w sklepach online:

Czy to jest bezpieczne?

Google Pay działa z wykorzystaniem technologii HCE. Za realizację płatności odpowiada w niej tzw. bezpieczny element karty. Przybiera on postać zapisywanego na serwerach banku układu, który szyfruje połączenie i autoryzuje transakcje. Zakodowane są w nim informacje o karcie oraz klucze kryptograficzne.

Dzięki technologii szyfrowania numer karty zastępowany jest w urządzeniu mobilnym tzw. tokenem. Token to unikalny, losowo wygenerowany numer, który służy do zrealizowania płatności. W ten sposób dane karty Visa, przy płatności z Google Pay, są całkowicie bezpieczne.

Takie rozwiązanie ma uniemożliwić przechwycenie („podsłuchanie”) danych używanych podczas realizowania płatności. Sprawia też, że aplikacja jest odporna na próby autoryzacji sfałszowanej operacji.

Google Pay nie przetwarza ani nie autoryzuje transakcji wykonywanych przez klientów. Odpowiada za tokenizację kart, nadanie jednorazowego hasła operacji (kryptogram) i przekazanie tych danych do organizacji płatniczej. Rzeczywisty numer karty klienta nie jest widoczny dla sprzedawcy.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest Google Pay?

Google Pay to jeden z globalnych standardów płatności mobilnych, z którego mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android. W praktyce Google Pay ma postać aplikacji mobilnej umożliwiającej płacenie telefonem lub smartwatchem. Dzięki niej można dodać już istniejącą plastikową kartę do urządzenia mobilnego w cyfrowej formie. Po dodaniu karty można płacić telefonem dokładnie tak, jak zwykłą plastikową kartą. Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc – w Internecie, sklepach i nie tylko. Zapewnia wszystko, czego potrzebujesz podczas płacenia, a także zabezpiecza Twoje dane.

Jak dodać kartę do Google Pay?

W aplikacji kliknij zakładkę „Karty” a następnie „plus”, by dodać kartę (debetową, kredytową, podarunkową lub lojalnościową). Dodawanie karty do Google Pay jest bardzo proste – wystarczy, że zrobisz jej zdjęcie lub wpiszesz jej dane. Telefonem możesz płacić od momentu zweryfikowania karty przez SKOK.

Jak usunąć kartę z Google Pay?

Kartę możesz usunąć bezpośrednio w aplikacji Google Pay.

  • Otwórz aplikację Google Pay
  • Wybierz kartę, którą chcesz usunąć
  • Wybierz: Usuń kartę i gotowe

Jeśli zastrzeżesz kartę Visa, automatycznie zastrzeżesz ją również w Google Pay.

Usunięcie aplikacji Google Pay z telefonu nie powoduje usunięcia karty z tej aplikacji. Nadal możesz płacić Google Pay (np. w internecie).

Co zrobić w przypadku zgubienia telefonu?

Jeśli nie możesz znaleźć telefonu lub został on skradziony, możesz go zlokalizować, zablokować lub usunąć z niego dane, korzystając z usługi Znajdź moje urządzenie. Jeżeli zablokujesz urządzenie, korzystanie z Google Pay nie będzie możliwe.

Co zrobić w przypadku wymiany telefonu?

Podczas zmiany telefonu należy pamiętać, aby zalogować się dokładnie na to samo konto Google i ponownie dodać karty do portfela Google Pay.

Czy korzystanie z Google Pay jest płatne?

Nie, nie pobieramy opłat za korzystanie z aplikacji Google Pay.

Gdzie można korzystać z Google Pay?

Google Pay można płacić wszędzie tam, gdzie jest akceptowana płatność zbliżeniowa kartą.

Sprawdź czy na terminalu znajduje się jeden z poniższych symboli:

Gpay2
Google Pay
Close Menu